MVR05D751K-S
Mfr.Part #
MVR05D751K-S
Datasheet
MVR05D751K-S
Description
VARISTOR 750V 800A DISC 5MM HIGH
Stock
752
Capacitance @ Frequency :
30 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
32J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V